Siskon Siivous Oy | Työntekijämme
Työntekijämme ovat yrityksemme sielu ja palvelumme kulmakivi. Meillä esimiehet ovat työntekijöitämme varten, sillä me tiedämme, että palvelumme on juuri niin hyvä kuin siivojamme, joka asiakaskohteessa tekee puhdasta jälkeä joka päivä.
siskon siivous henkilökunta, siskon siivous työntekijät
20042
page-template-default,page,page-id-20042,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,select-theme-ver-3.2.2,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

HENKILÖKUNTAMME

Me käytämme ylläpitosiivouskohteissamme pelkästään Siskon Siivouksen omaa, vakituista henkilökuntaa. Näin pystymme varmistamaan palvelumme laadun ja työntekijöidemme ammattitaidon. Jokaiseen kohteeseen perehdytetään aina kaksi varamiestä etukäteen sairauspoissaolojen ja lomien tuurauksiin. Kaikki työntekijämme käyvät läpi viikon mittaisen perehdytysohjelmamme, joka suoritetaan ensin esimiehen ja sitten työparin kanssa.

 

Meille työntekijöidemme jaksaminen on ensiarvoisen tärkeää. Tässä esimiestyö on mielestämme avainasemassa. Esimiehemme opastavat ja kannustavat työntekijöitämme joka päivä. Kerran kuukaudessa tiimipalaverissa käydään ajankohtaisia asioita läpi. Kerran vuodessa kaikkien työntekijöidemme kanssa käydään kehityskeskustelu.

 

Kannustamme siivoojiamme kouluttautumaan ja jokaiselle laaditaan henkilökohtainen koulutussuunnitelma. Joka toinen vuosi mittaamme työtyytyväisyyttä hyvinvointikyselyllä. Palkitsemme joka kuukausi kuukauden työntekijän jokaisesta tiimistä. Muistamme syntymäpäivät joka vuosi ja järjestämme joulujuhlat. Työtyytyväisyyteen vaikuttaa lisäksi hyvä työterveyshoitomme, ennakoiva työkykyä ylläpitävä toimintamme ja varhaisen välittämisen mallimme.

 

Sairauspoissaolomme ovat alalle harvinaisen alhaiset 3,6% ja työsuhteemme ovat pitkäikäisiä, yli puolet työsuhteista ovat kestäneet yli 5 vuotta.

HALLINTO

Terhi Kotkansalo
Toimitusjohtaja

040 515 2219

terhi.kotkansalo@siskonsiivous.fi

Heli Norokorpi
Markkinointi- ja viestintäpäällikkö

0400 722 782

heli.norokorpi@toimivakoti.fi

Rita Rinkinen
Taloushallinnon assistentti

0400 725 474

rita.rinkinen@siskonsiivous.fi

Sanna Seppänen
Taloushallinnon assistentti

 040 565 8240

sanna.seppanen@siskonsiivous.fi

Riitta Tirronen
Toimistoassistentti

040 152 2829

riitta.tirronen@siskonsiivous.fi

Maiju Aaltonen
Toimistoassistentti

09 374 1370

maiju.aaltonen@siskonsiivous.fi

Seija Helin
Projektipäällikkö
Taloushallinto

040 770 7781

seija.helin@toimivakoti.fi

YLLÄPITOSIIVOUS

Mia Blanc
Myyntipäällikkö

0500 507 634

mia.blanc@siskonsiivous.fi

Jarmo Pääkkönen
Myyntipäällikkö

050 409 6357

jarmo.paakkonen@toimivakoti.fi

Irene Parviainen
Asiakkuusjohtaja
Valtakunnalliset asiakkuudet

040 833 3911

irene.parviainen@siskonsiivous.fi

Helena Haihu-Nurmi
Palvelujohtaja

040 823 2821

helena.haihu-nurmi@siskonsiivous.fi

Tiina Timonen
Palvelupäällikkö

040 779 5899

tiina.timonen@siskonsiivous.fi

Pille Lõhmus
Palveluesimies

040 515 5859

pille.lohmus@siskonsiivous.fi

Mari Luik
Palveluohjaaja

040 565 5251

mari.luik@siskonsiivous.fi

Katrin Paakki
Palveluesimies

029 3400 900

katrin.paakki@siskonsiivous.fi

Tarja Suuronen
Palveluesimies

 0400 162 946

tarja.suuronen@siskonsiivous.fi

Tarja Mäkelä
Palveluesimies

 040 777 4465

tarja.makela@siskonsiivous.fi

Iines Lämssä
Palveluohjaaja

040 753 6411

iines.lamssa@siskonsiivous.fi

Hannu Koskinen
Palveluesimies

040 528 8889

hannu.koskinen@siskonsiivous.fi

Mia Koiranen
Palveluesimies

040 777 3711

mia.koiranen@siskonsiivous.fi

Katre Laanemets
Palveluesimies

040 809 6680

katre.laanemets@siskonsiivous.fi

Tony Ahosvaara
Palveluohjaaja

0400 413 880

tony.ahosvaara@siskonsiivous.fi

Linda Nurmi
Palveluohjaaja

040 543 6176

linda.nurmi@siskonsiivous.fi

ERIKOISSIIVOUS

Petri Räike
Palvelujohtaja

 0400 339 123

petri.raike@siskonsiivous.fi

Pasi Hämäläinen
Erikoissiivouksen liiketoimintajohtaja

0400 456 596

pasi.hamalainen@siskonsiivous.fi

Merike Engman
Palveluesimies

040 801 0838

merike.engman@siskonsiivous.fi

Susanna Räike
Palveluesimies

040 543 4422

susanna.raike@siskonsiivous.fi

Niko Nurmi
Palveluesimies

0400 412 281

niko.nurmi@siskonsiivous.fi

Olukayode Adebiyi
Palveluesimies

040 779 0299

kayode.adebiyi@siskonsiivous.fi

Monika Erik
Palveluohjaaja

040 577 9089

monika.erik@siskonsiivous.fi

Jonna Taskinen
Palveluohjaaja

040 776 6743

jonna.taskinen@siskonsiivous.fi

KOTISIIVOUS

Jarmo Pääkkönen
Myyntipäällikkö

050 409 6357

jarmo.paakkonen@toimivakoti.fi

Kristiina Kallasmaa
Palveluesimies
Kotisiivous

040 777 6985

kristiina.kallasmaa@toimivakoti.fi

Kaisa Kukkola
Palveluesimies
Kotisiivous

050 362 9789

kaisa.kukkola@toimivakoti.fi

Ida Virtanen
Palveluohjaaja

044 315 0294

ida.virtanen@toimivakoti.fi

Kaisa Kajak
Palveluohjaaja

040 776 1174

kaisa.kajak@toimivakoti.fi

VARASTO

Nuguse Huttunen
Varastomies
040 775 5176

nuguse.huttunen@siskonsiivous.fi